Esenler Belediyesi

    1970 yılına kadar Atışalanı ve Esenler köy statülerini korumuştur. 1970 yılında yürürlükten kaldırılan belediyelerin İstanbul Belediyesi’ne bağlanmasıyla  Esenler ilçesi, 1984 yılına kadar İstanbul Belediyesi şube Müdürlüğü olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.
1984 yerel seçimlerinden sonra gerçekleştirilen yapılanmada Esenler, Bakırköy Belediyesi Esenler şube Müdürlüğü olarak hizmet vermiştir.
Bakırköy ilçesinin ayrılmasını müteakip, 1992-1994 arasında Güngören İlçesine bağlanan Esenler, 27.12.1993 tarih ve 3949 sayılı yasayla ilçe niteliğini kazanmıştır. 27 Mart 1994 tarihinden itibaren ilçe belediye teşkilatı yeniden kurulmuştur. Bu tarihten itibaren Esenler Belediyesi, insan memnuniyeti odaklı, sosyal belediyecilik esaslarını ilke edinerek Esenler halkına hizmet vermektedir.

    Esenler Belediyesi bugün, Esenler’i medeniyetlerin buluşma noktası ve kültür başkenti İstanbul ile bütünleşmiş, Belediyecilik bağlamında ihtiyaçlarının tamamının karşılandığı, insan-mekan, şehir-şehirli ilişkisinin en güzel şekilde kurgulandığı, üretken ve mutlu insanların yaşadığı, yaşanılmaktan huzur, mutluluk ve onur duyulan; sporda, kültürde, sanatta önemli bir ilçe haline getirme misyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

    Esenler Belediyesi, yeni kaynaklar üreten ve kaynaklarını verimli kullanan, şehrin insani yönünü ön plana çıkararak sürdürülebilir vatandaş memnuniyetini esas alan; şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir, yaşayan herkesin kendi evi gibi göreceği yeni bir Esenler inşa etme gayretindedir.

Şehir Fotoğrafları