Şehir Düşünce - Paneller

HZ. ÖMER'İN ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI

"Hz. Ömer ve Şehircilik Anlayışı" konulu panelde alanında uzman akademisyenler, Hz. Ömer'in şehircilik anlayışı ve Medine'nin şehirleşme süreci ile bu sürecin günümüz şehirlerine yansımalarını konuştular.

HZ. MUHAMMED (S.A.V.)'İN ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI

Şehir tasavvurunda önceliklerine değinen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Bizim şehir tasavvurumuzu ortaya koyacak şey, kültürel kodlarımızdır. Bu anlamda şehirlerin anası dediğimiz Medine'nin, Yesrib'den Medine'ye nasıl dönüştüğünü bilmek bizim için çok önemli. Bunun için Mekke, Medine bize vahim ruhunu, Kudüs tarihin ruhunu, İstanbul da estetiğin ruhunu anlatır.

ULU HAKAN'A VEFA

Sultan II. Abdülhamid Han, 98. ölüm yıldönümünde Esenler'de anıldı.

Kadın Camiden Men Edilemez

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Cami Sosyolojisi ve Kadın” konulu panele katılan konuşmacılar, kadını camiden men etmenin doğru olmadığı görüşünde birleştiler.

Cami Mimarisi Paneli Gerçekleşti

Cami mimarisi konusunda yeni fikirler oluşmasına katkı sağlamak amacıyla Esenler Belediyesi Sehir Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen panelde, Türkiye’nin önde gelen mimar, akademisyen ve bilim adamları cami mimarisi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Şehir Fotoğrafları